Národný týždeň manželstva
V pondelok je sv. Valentína a na Slovensku už tradične tento týždeň prežívame ako Národný týždeň manželstva. Na celý týždeň je nachystaných veľmi veľa rôznych ponúk. Vybrali sme pre vás zopár, hlavne lokálnych, tipov. Celú Ponuku nájdete na ntm.sk 😉

V kostole na sídlisku Zvolen-Západ nájdete na poličke s novinami papierový trojuholník s odznakom – symbolom NTM.

Budeme veľmi radi, keď si ich vezmete a budete nosiť pripnuté na kabáte, či kabelke. A bez obáv zoberte aj pre svojich známych, ktorých chcete potešiť a povzbudiť.

Novinka je, že ak svoj odznak zaregistrujete na stránke www.ntm.sk, môžete získať hodnotné ceny alebo tiež zľavy vo fajn obchodoch a ešte budete zaradení do žrebovania o týždennú dovolenku pre celú rodinu v Rodinkove v Belušských Slatinách, či víkend v Holiday Raj.

Zároveň každý deň počas tohto týždňa budeme na Západe počas sv. omší prosiť za manželov v rôznych životných situáciách. V nedeľu pri sv. omšiach o 9:00 a o 10:30 bude obnova manželských sľubov.

A tu „ťahák“ ešte zďaleka nekončí…

Ponuka č.1:
Minulý rok boli ponuky len na strávenie času pre manželstvo v pohodlí domova. Tento rok by sme Vás radi vytiahli aj von. Tak sa teplo oblečte, pohodlne obujte, zoberte si zápisník, pero a vreckový nožík (nebojte sa :). Ešte doma si dobre nabite telefón, do mobilu si stiahnite aplikáciu Actionbound a načítajte tento QR kód. Keď si to takto nachystáte, pri prechádzke už nebudete internetové pripojenie potrebovať. Ale bude potrebné, aby ste si na telefóne zapli prístup k polohe. Ak ste práve v karanténe, nebuďte smutní. Stiahnite si appku tiež, každý „bound“ má aj domácu/papučovú verziu 😉


Ponuka no. 2:
Vyberte si z pestrej ponuky, ktorú pripravili dobrovoľníci v rôznych regiónoch Slovenska – online ponuka, alebo si vyjdite vonku na podujatia v regiónoch.

Ponuka č. 3:
Zažite vo svojej obývačke večer plný napätia a zábavy pri kvíze Kahoot! V sobotu 19.2. o 20:30 pripravujeme náučno-zábavný kvíz o manželstve. Okrem zábavy a napätia sa tiež môžete dozvedieť niečo nové, možno prekvapivé o zákonitostiach spokojného manželského vzťahu a aspoň virtuálne sa prepojiť s množstvom ďalších párov z celého Slovenska. Kvízom vás budú sprevádzať Ondrej a Alenka Kolárovskí, ktorých poznáte z minuloročného Večera pre dvoch. Viac info TU.

Ponuka č. 4:
Ak ste sa vo vašom vzťahu „zasekli“ a zdá sa vám, že „len“ spoločné aktivity vám nepomáhajú pohnúť sa z miesta, neváhajte vyhľadať pomoc.  Môžete osloviť skúsenejší manželský pár, duchovnú autoritu alebo poradcu, aby vám priniesli inú perspektívu, pomohli porozumieť či nájsť cestu k sebe… Ak neviete, na koho sa obrátiť, na webe NTM ponúkame niekoľko tipov na manželských poradcov TU

Požiadať o pomoc nie je hanba, ale prejav toho, že vám na vašom vzťahu záleží a chcete oň bojovať!

Požehnaný týždeň a aj celý manželský život!

Tím NTM

PS: Ponuky ešte stále pribúdajú, tak neváhajte a pozrite na www.ntm.sk