Zo života farnosti

Farský výlet na Kováčovej

Farský výlet na Kováčovej

V pondelok 8. 5. 2023 sme sa spolu vybrali na Kováčovú, kde sme hľadali poklad. Väčšina detí prišla na odrážadlách a kolobežkách, tak sme boli rýchli ako strely. Geocaching nás povodil po rôznych miestach, zistili sme, koľko je veľkých kameňov pred kúpaliskom, koľko...

Sviatosť birmovania v našej farnosti

Sviatosť birmovania v našej farnosti

22. apríl 2023 bol nezabudnuteľným dňom. V ten deň sa v našej farnosti uskutočnila sviatosť birmovania, ktorú osobne udelil banskobystrický diecézny biskup Mons. Marián Chovanec. Túto sviatosť kresťanskej dospelosti prijalo 50 ľudí, zväčša z našej farnosti. Spoločne...

Predstavenie relikvie bl. Metoda Dominika Trčku

Predstavenie relikvie bl. Metoda Dominika Trčku

Počas komunizmu bolo väznených mnoho kňazov a rehoľníkov, niektorí vo väzení zomierajú. Medzi nich patrí aj blahoslavený Metod Dominik Trčka, ktorý zomiera v Leopoldove a je vyhlásený za mučeníka. Počas života pomáhal utečencom a vždy sa snažil ľudí spájať, čo môžeme...

Predstavenie relikvie sv. Neita

Predstavenie relikvie sv. Neita

Tento týždeň sme sa zoznámili so svätcom, o ktorom mnohí doteraz ani nepočuli. Sv. Neit nepatrí medzi tých patrónov, ku ktorým sa veriaci tak často utiekajú. Napriek tomu nám môže byť veľkým príkladom v tom, že aj v ťažkej dobe, v ktorej žil, nezaprel svoju vieru a...

Don Jozef Luscoň: Blahoslavený don Titus Zeman

Don Jozef Luscoň: Blahoslavený don Titus Zeman

V rámci cyklu o spoznávaní svätých a blahoslavených sme si tento raz predstavili blahoslaveného Titusa Zemana. Bol to saleziánsky kňaz, mučeník, ktorý počas komunizmu organizoval prevádzanie bohoslovcov do zahraničia. Niekoľko rokov strávil vo väzení, ale ani to ho...

Krížová cesta v Hriňovej

Krížová cesta v Hriňovej

Veriaci z farnosti Zvolen-Západ putovali do Hriňovej, kde spoločne vystúpili na kalváriu a modlili sa krížovú cestu. Pridala sa aj početná skupina miestnych farníkov. Do Hriňovej sme spoločne putovali na 3. pôstnu nedeľu (12. marca 2023). Autobus zo Zvolena vyrazil...

Farský karneval „Noemova archa“

Farský karneval „Noemova archa“

V nedeľu 19. 2. 2023 sa opäť po dlhej prestávke konal náš farský karneval. Tento rok sa niesol v duchu "Noemovej archy". Spolu s viac ako 30 deťmi, ktoré si pripravili krásne masky zvieratiek, sme sa v Arche mohli ocitnúť na chvíľku všetci. Pre deti boli pripravené...

Rodinný Silvester 2022

Rodinný Silvester 2022

Po covidovej prestávke páter Šimon spolu s farníkmi zorganizovali aj tento rok Rodinný Silvester. Najskôr sme sa zúčastnili sv. omše a potom boli v Klube u Jakuba prípravené rôzne hry a súťaže pre deti, ale zapojili sa aj dospelí, najmä do stoličkového tanca a...

Koledníci s Dobrou novinou

Koledníci s Dobrou novinou

V utorok 27. 12. 2022 sa deti z našej farnosti vybrali koledovať po sídlisku. Nebolo síce prihlásených veľa rodín, ale tie, ktoré sme navštívili, nás veľmi pekne prijali, pohostili a ešte aj prispeli na Dobrú novinu. Kto by ste ešte chceli prispieť na projekty v...

Jasličková slávnosť 2022

Jasličková slávnosť 2022

"Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh." Touto vetou začala rozprávačka Miška jasličkovú slávnosť na Západe, ktorú pripravili deti s rodičmi v našej farnosti. Rodinný spevácky zbor doprevádzal pesničkami vianočný príbeh, ktorý začal v Nazarete...

Františkán Cyril Brázda OFM o blahoslavených pražských mučeníkoch

Františkán Cyril Brázda OFM o blahoslavených pražských mučeníkoch

V pondelok 28. novembra 2022 navštívil komunitu bratov vo Zvolene páter Cyril Brázda OFM z kláštora františkánov vo Fiľakove. Páter Cyril prijal pozvanie zvolenských dominikánov v rámci prebiehajúceho programu poznávania životov svätých prostredníctvom úcty relikvií,...