Zo života farnosti

Predstavenie relikvií svätých Andreja Svorada a Beňadika

Predstavenie relikvií svätých Andreja Svorada a Beňadika

Posledný septembrový týždeň bola pre farníkov, ale aj všetkých návštevníkov Kostola sv. Dominika vystavená relikvia svätých Andreja Svorada a Beňadika. Ich život a posolstvo prišiel do Zvolena priblížiť nitriansky pomocný biskup Peter Beňo. Rozprávala sa s ním Alžbeta...

Z pera našich mladých

Z pera našich mladých

Nella Ivana Výbohová Kolobeh Na jar všetko ožíva, Preberá sa zo zimného spánku, Tam, v hniezde sa drobný spevák zašíva, Čviriká na svojom skrytom pódiu. V lete všetko žije, Srdce prírody naplno bije, Kvety hýria farbami, Tak poď, a tancuj s nami! Na scénu prichádza...

Rodinné duchovné cvičenia

Rodinné duchovné cvičenia

Mladé rodiny dnes čelia mnohým výzvam a situáciám, ktoré ich oslabujú a oberajú o silu venovať sa často aj dôležitým veciam. Popri bežných povinnostiach a starostiach skĺzneme do stavu, kedy náš duchovný život ide bokom a výchova našich detí je o to náročnejšia....

Farský deň 2023 – oslava sviatku sv. Dominika

Farský deň 2023 – oslava sviatku sv. Dominika

V sobotu 12. 8. 2023 sme spolu prežili netradičnú sobotu. Upratovanie sme odložili na neskôr a vybrali sme sa na dvor pátrov dominikánov, kde sa chystala krásna oslava sviatku sv. Dominika. Detičky sa rozbehli vyskúšať rôzne aktivity: omaľovánky svätých, pletenie...

Farský tábor Slávna päťka 2

Farský tábor Slávna päťka 2

Tento rok nás v tábore sprevádzalo päť blahoslavených dominikánskej rehole. V pondelok sme s bl. Imeldou Lambertini súťažili v Laniciach a spoznávali sme okolitú prírodu s pani Lesankou Blažencovou. Eucharistia je vraj diaľnica do neba a s Imeldou sme po tejto...

Páter Ľudovít Alexander Melo OP – 50. výročie kňazskej vysviacky

Páter Ľudovít Alexander Melo OP – 50. výročie kňazskej vysviacky

Bratia dominikáni v týchto dňoch privítali vzácnu návštevu. Z Ríma pricestoval páter Ľudovít Alexander Melo, ktorý pôsobí ako apoštolský penitenciár. Vo Zvolene zároveň oslávil 50. výročie od svojej kňazskej vysviacky. Pri tejto príležitosti sme sa s ním porozprávali...

Koncoročná zmrzlina 2023

Koncoročná zmrzlina 2023

V pondelok 26. 6. 2023 si deti našej farnosti spolu so svojimi rodičmi dali zaslúženú zmrzlinovú odmenu za celý školský rok. Potom sme si od pani zmrzlinárky vypýtali ružový lístok, ktorý nás poslal na šmýkačku pred školou, odtiaľ ďalší ružový lístok smeroval ku...

Predstavenie relikvie bl. Zdenky Schelingovej

Predstavenie relikvie bl. Zdenky Schelingovej

Blahoslavená Zdenka Schelingová bola v 50-tych rokoch väznená a ukrutne mučená. Ponúkla Bohu svoj život namiesto života saleziánskeho kňaza. Napriek všetkej bolesti, ktorú prežila, pred smrťou odpustila svojim mučiteľom a otvorila si tak bránu do neba. Jej relikviu si...

Púť nášho ružencového bratstva v Poľsku

Púť nášho ružencového bratstva v Poľsku

Púť ružencového bratstva mala viacero cieľov. Duchovné, spoločenské aj geografické. WiktorówkiPrvým cieľom bolo Sanktuárium Matky Božej Královnej Tatier. V roku 1860 sa práve tam, medzi tatranskými lesmi, pri Rusinovej poľane, blízko vrcholu hory Gęsia Szyja zjavila...

Farský výlet na Kováčovej

Farský výlet na Kováčovej

V pondelok 8. 5. 2023 sme sa spolu vybrali na Kováčovú, kde sme hľadali poklad. Väčšina detí prišla na odrážadlách a kolobežkách, tak sme boli rýchli ako strely. Geocaching nás povodil po rôznych miestach, zistili sme, koľko je veľkých kameňov pred kúpaliskom, koľko...

Sviatosť birmovania v našej farnosti

Sviatosť birmovania v našej farnosti

22. apríl 2023 bol nezabudnuteľným dňom. V ten deň sa v našej farnosti uskutočnila sviatosť birmovania, ktorú osobne udelil banskobystrický diecézny biskup Mons. Marián Chovanec. Túto sviatosť kresťanskej dospelosti prijalo 50 ľudí, zväčša z našej farnosti. Spoločne...

Predstavenie relikvie bl. Metoda Dominika Trčku

Predstavenie relikvie bl. Metoda Dominika Trčku

Počas komunizmu bolo väznených mnoho kňazov a rehoľníkov, niektorí vo väzení zomierajú. Medzi nich patrí aj blahoslavený Metod Dominik Trčka, ktorý zomiera v Leopoldove a je vyhlásený za mučeníka. Počas života pomáhal utečencom a vždy sa snažil ľudí spájať, čo môžeme...