Farníci zo Západu sa po prvýkrát stretli na farskom plese. Spoločne sme sa zabavili, vytancovali a utužili tak naše farské spoločenstvo. Charakter plesu napokon nabral aj charitatívny rozmer a výťažok z tomboly putoval na dobročinné účely.

Obdobie plesov a fašiangových zábav prináša množstvo príležitostí ako sa odreagovať či príjemne vyplniť svoj voľný čas. Veriaci z farnosti Zvolen-Západ mali už dlhšiu dobu túžbu spoločne sa zabaviť na farskom plese. Tejto ponuky sa chopili ženy z našej farnosti, ktoré si založili Dámsky tím a niekoľko mesiacov sa stretávali a pripravovali všetko potrebné, aby sa táto akcia mohla uskutočniť. Naši farníci to ocenili obrovským záujmom a všetky lístky sa vypredali prakticky za pár dní.

Spoločný plesový večer sme začali svätou omšou v Kostole sv. Dominika, odkiaľ sme sa presunuli do jedálne Technickej univerzity, kde na nás čakala nádherná výzdoba a príjemná hudba. Postupne prichádzali dámy v krásnych róbach a páni v elegantných oblekoch. Všetci boli krásne vyobliekaní a upravení, niektoré farníčky sme takmer nespoznali. Pri vstupe sa každý mohol odfotiť pri krásnej fotostene a následne prítomných privítal administrátor našej farnosti páter Rafael Tresa OP. Každej dáme daroval ružu a všetkým poprial príjemnú zábavu. Okrem pána farára s nami strávil večer aj prior dominikánskeho konventu vo Zvolene páter Irenej Fintor OP, ktorý sa takisto ako páter Rafael zabavil s farníkmi a užil si aj dobrú tancovačku. Úlohy otvorenia plesu sa ujali naši hostia zo Základnej umeleckej školy vo Zvolene, ktorí nám na husliach, klavíri a cajone zahrali krásne skladby. Na záver ich vystúpenia nám ponúkli valčík, ktorý už prilákal na parket takmer všetky páry a spoločne sme tak začali perfektnú zábavu. Po tomto vystúpení sa k slovu dostal aj náš DJ, ktorý nás bavil až do skorého rána.

Tanečnú prestávku sme využili aj na súťaže, do ktorých sa zapojili zaľúbené páry, ale aj odvážni chlapi. Výhercovia sa mohli tešiť zo zaujímavých cien, niektorí z plesu odchádzali s talianskou večerou pri sviečkach v podobe špagiet s kečupom a kahancom.

Okrem skvelého jedla, koláčov, dobrej hudby a tancovačky, nechýbala na našom plese bohatá tombola. Vďaka našim sponzorom si prítomní mohli rozdeliť vyše 50 cien, okrem tých vecných sa niektorí šťastlivci môžu tešiť napríklad na nedeľný obed s našimi kňazmi v kláštore či posedenie pri pivku s pátrom Rafaelom. Medzi tie hlavné ceny patrili kávovar a tyčový vysávač, ktorý svoju novú majiteľku extrémne potešil. Extra špeciálnu cenu – tortu – sme nakoniec venovali našej Zuzke z Dámskeho tímu, ktorá sa podieľala na organizácii plesu a v tento deň oslavovala narodeniny. Po vyhlásení všetkých tombolových cien sa už rozprúdila zábava, ktorá trvala bez prestávky až do záverečnej.

Charakter nášho plesu napokon nabral aj dobročinný rozmer. Okrem toho, že účastníci sa do tomboly vložili naozaj naplno a vyzbierali sme krásnu sumu, podstatnú časť týchto peňazí sme venovali mladému chlapcovi zo susednej farnosti, ktorý po zranení potrebuje špeciálne rehabilitácie. Veríme, že spoločne tak prispejeme, aby sa jeho stav začal zlepšovať a pomôžeme rodine pri náročnej starostlivosti.

Prvý farský ples farnosti Zvolen-Západ sa vydaril na výbornú, veríme, že všetci sa skutočne perfektne zabavili, zatancovali si, dobre sa najedli, ale hlavne zažili spoločenstvo nielen to farské, ale aj rodinné a utužili tak svoje priateľstvá. Zorganizovať takýto večer by nešlo bez pomoci dobrých ľudí, preto ďakujeme všetkým našim sponzorom, darcom a podporovateľom, ale aj všetkým, ktorí si zakúpili vstupenku a podporili toto spoločné dielo. Veríme, že nekončíme len pri nultom ročníku a v ešte družnejšej atmosfére sa stretneme aj na ďalšom farskom plese.

Alžbeta Paulíková
Foto: Lucia Eperješiová

Kompletné fotografie si môžete stiahnuť tu (odkaz bude dostupný do konca marca 2024).