Tak ako v kedysi ani dnes nemá Ježiško miesto, kde by sa mohol narodiť. Hoci máme omnoho viac možností ako pred 2000 rokmi, Pána Ježiša často nepúšťame do nášho života. Naši farníci nám ukázali, ako by to vyzeralo, keby Panna Mária so svätým Jozefom dnes hľadali prístrešie.

Príbeh o narodení malého Ježiška pozná asi každý z nás. Vždy na Vianoce si ho znova pripomíname, aby sme nezabudli, v akých podmienkach musel prísť na svet náš Spasiteľ. Avšak ktovie ako by to vyzeralo dnes, keby sme my mali možnosť prichýliť Svätú Rodinu. Veď dnes máme toľko možností.

Panna Mária so svätým Jozefom prišli najprv do hotela, aby sa ubytovali, lebo boli už veľmi unavení z dlhej cesty. Nemali však peniaze, aby si mohli takýto pobyt dovoliť. Z recepcie ich teda vyhodili. Skúsili zaklopať na veľký dom, v ňom iste bývajú ľudia, ktorým nerobí problém pomôcť pocestným. Strach o ich majetok im však nedovolil uvoľniť ani jednu izbu. V nemocnici sa však starajú o tehotné ženy, tam určite nájdu pomoc. Nie je to však také jednoduché, treba predložiť kartičku poistenca. Kde by ju však Panna Mária vzala? Ale jedna noc v nemocnici stojí kopu peňazí, bez poistenia to nejde. Mária s Jozefom si uvedomili, že v dnešnej dobe ľudia žijú len pre peniaze a srdcia majú pre druhých zavreté.

Pán Ježiš sa však chce narodiť v každom z nás. Prišiel na tento svet, aby spasil každého z nás, pretože nás nesmierne miluje. Keď mu otvoríme naše srdcia, bude v nás prebývať Božia láska. Ďakujeme našim malým aj veľkým farníkom, ktorí nám pripomenuli tento príbeh, aby sme sa tak mohli zamyslieť nad tým, ako vieme byť otvorení pre druhých a dokázali pomáhať aj najbiednejším.

Alžbeta Paulíková