V pondelok 26. 6. 2023 si deti našej farnosti spolu so svojimi rodičmi dali zaslúženú zmrzlinovú odmenu za celý školský rok. Potom sme si od pani zmrzlinárky vypýtali ružový lístok, ktorý nás poslal na šmýkačku pred školou, odtiaľ ďalší ružový lístok smeroval ku skautskej klubovni, ďalší na Pražskú ulicu ku vtáčej búdke, potom nás zaviedli ku soche sv. Dominika a nakoniec do Klubu u Jakuba, kde nás čakal poklad.

Súčasťou pokladu bola možnosť pozrieť si portrét človeka, ktorého Pán Ježiš najviac miluje (kto je to??). Potom sme sa hrali na lúke obľúbenú klasiku tik-tak-bum, koníky a iné hry. Zbierali sme cukríky, ale aj papieriky, z ktorých sme mali poskladať vetu – a tou bol dnešný žalm:

„Blažený ľud, ktorý si Pán vyvolil za dedičstvo.“

Na záver sme sa všetci spolu zúčastnili na sv. omši, kde sme aj svojím spevom poďakovali za uplynulý školský rok.

Ďakujeme dievčatám zo spevokolu za prípravu hier pre deti, mamičkám za prípravu občerstvenia, rodine Beňovej za dobroty, ktoré priniesli, pánu farárovi Rafaelovi za sponzorovanie zmrzliny a za sv. omšu a tiež všetkým zúčastneným!