Sviatok svätého Mikuláša sme si pripomenuli aj vo farnosti Zvolen – Západ. Ani tu nechýbali dobré detičky, ktorých mohol ich patrón obdariť.

Druhá adventná nedeľa sa tento rok niesla v duchu obdarúvania sa. Pripadla totiž na 6.decembra, čo všetci dobre poznáme ako sviatok sv. Mikuláša. Všetky dobré deti si doma vyčistili topánočky, aby im náš obľúbený svätec mohol do nich počas noci vložiť nejaký darček či maškrtu. Mnohí z nás prišli aj na detskú svätú omšu, po ktorej nás navštívil samotný svätý Mikuláš. Prišiel so svojimi pomocníkmi anjelmi, ktorí za sebou ťahali vozík plný dobrôt. Mikuláš sa pýtal detí či poznajú niečo zaujímavé z jeho života a tých šikovných obdaroval balíčkom sladkostí. Deti tradične vyzval, aby mu zaspievali alebo zarecitovali nejakú peknú básničku a pesničku a za odmenu opäť rozdával balíčky. Štedrý Mikuláš sa však tešil zo všetkých detičiek a tak sa balíček ušiel naozaj každému. Na záver sa tí najodvážnejší s Mikulášom aj odfotili. 

Veríme, že deti našej farnosti sa budú snažiť byť dobré aj počas celého ďalšieho roka, aby mohol sv. Mikuláš prísť medzi nás zas opäť o rok.

Sv. Mikuláš, oroduj za nás!

Alžbeta Paulíková

Foto: Peter Paulík