Lk 21, 5-11

„A keď budete počuť o vojnách a nepokojoch, neľakajte sa!“ Ježiš dnes hovorí o tom, že nastane koniec sveta. Ale aby sme nepodliehali panike a dôverovali jeho slovám.

Dvaja poľovníci si najali lietadlo, aby ich dopravilo do vyšších častí lesa. Po dvoch týždňoch sa malo lietadlo vrátiť a odviezť ich naspäť. Pilot sa pri návrate pozrel na ulovenú zver a kategoricky povedal: „Tento stroj unesie iba jedného byvola; druhého musíte nechať tu.“ Poľovníci namietali: „Ale minulý rok nám pilot dovolil vziať oboch.“ Pilot bol nedôverčivý, ale nakoniec súhlasil: „No, ak ste to urobili minulý rok, môžeme to urobiť aj tentoraz.“ Na palube boli teda dva byvoly a traja muži. Lietadlo sa však nedokázalo dostať do správnej výšky a narazilo do neďalekého vrchu. Muži sa akosi vyhrabali spod trosiek stroja a od údivu si pretierali oči. Potom sa jeden z poľovníkov opýtal: „Kde myslíš, že sme?“ Druhý lovec sa zahľadel na horizont a odpovedal: „Myslím, že sme asi tisíc metrov vľavo od miesta, kde sme spadli minulý rok.“

Nikdy nie je neskoro na zmenu, zmierenie, nikdy nie je neskoro na lásku a nikdy nie je neskoro na to, byť šťastný. „Ak vytrváte, zachováte si život.“

Fr. Šimon OP