„Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh.“ Touto vetou začala rozprávačka Miška jasličkovú slávnosť na Západe, ktorú pripravili deti s rodičmi v našej farnosti. Rodinný spevácky zbor doprevádzal pesničkami vianočný príbeh, ktorý začal v Nazarete zvestovaním anjela (v podaní Šimona) Márii, ktorú stvárnila Emka.

S radostnou zvesťou sa Mária ponáhľala za Alžbetou, ktorú zahrala druhá Emka. Jozef (Paľko) nechcel prepustiť Máriu a vybral sa s ňou do Betlehema, kde porodila Mesiáša.

Pastieri Jakub, David, Marek a Krištof sa išli pokloniť Ježiškovi a cestou si spievali Do hory, do lesa, valasi…

„Idú traja králi nočnou tmou“ a k tomu rock-and-rollové gitarové sólo Mateja uviedlo kráľov z ďalekého východu – Danka, Sebíka a Patrika.

Nakoniec sme si spolu zaspievali Zvončeky vianočné a dirigentka zboru Ivka zapriala všetkým krásne sviatky.

Ďakujeme hercom, spevákom, režisérke Zuzke, osvetľovačke Evke, presúvačom mikrofónov a stojanov…, ktorí sa zapojili do prípravy tejto našej malej slávnosti. Nech nás vianočný príbeh inšpiruje svojou hĺbkou a krásou do ďalších dní.