sprevádzaťJn 3, 14-21

My ľudia často hovoríme, že počas Svätého týždňa duchovne sprevádzame Krista na jeho ceste poslednými dňami jeho života. Ale v skutočnosti je cieľom tohto týždňa pochopiť, že je to on, ktorý sprevádza nás na našej ceste životom: naším Štvrtkom svätého týždňa blízkosti s priateľmi i zrady, naším Piatkom utrpenia Pána všetkých našich utrpení a našou Svätou sobotou rozčarovania a ticha, ktoré ešte len prahne po pochopení zmyslu všetkého, aby všetky tieto dni nášho života raz vyvrcholili vo veľkonočný deň, keď slnko už nezapadne. Každý rok chceme zachytiť nejaký nový aspekt Kristovej cesty, ale cieľom tohto týždňa je pochopiť, že je tu ktosi iný, kto nás pozná až do špiku kostí, dokonalejšie než my sami seba. A hľadí na nás láskou, akou nás nikto viac milovať nebude. Slávnostný vstup do Jeruzalema nám pripomína, že to my sme sprevádzaní životom a my sme tí, ktorí sú poznávaní a milovaní.

Pane, pomôž nám objaviť, že stojíš pri nás na každom kroku nášho života.

Fr. Damián, OP